MB trubka bez závad - po dobu životnosti stavby

Systémová trubka MB používaná více než 50 let uspěla v současných laboratorních testech na výbornou.

Trvanlivost a spolehlivost podlahového vytápění je pro zákazníky klíčovou záležitostí. Systémy MULTIBETON dennodenně dokazují svou spolehlivost v praxi. Kvalita našich výrobků je vždy lepší než nařizuje norma. V loňském roce se naskytla možnost otestovat trubku MB ze dvou starých projektů.

Projekt 1: Mateřská škola "Kinderreich", Siegburg, postavena 1975, vybavena podlahovým vytápěním MB. Školka měla být v roce 2013 kompletně rekonstruována. Příslušná projekční kancelář požádala firmu MULTIBETON  o posouzení možnosti ponechání jejich 38 let starého podlahového vytápění v budově. Za tímto účelem byl výjmut kus trubky o délce 33 cm a testován v laboratoři MULTIBETONu v souladu s DIN EN ISO 15874. V testu provozní odolnosti při němž je trubka vystavena vysokému tlaku a teplotě, obstála na výbornou.

Projekt 2: Ubytovna v Blauberen, postavena 1978, vybavena podlahovým vytápěním MB, byla v roce 2008 přestavěna na apartmanový dům. Před rekonstrukcí pověřila společnost Immotec-Gebäude-Management GmbH firmu MULTIBETON otestováním několika výjmutích kusů systémové trubky v laboratoři MB. Trubka byla podle tehdejších předpisů přes 80 minut podrobena tlaku 47,5 bar. Po 30 letech provozu obstála i  tato systémová trubka MB v testu opět na výbornou.

V roce 2013 byla trubka z Blauberen znovu testována v laboratoři MULTIBETON, nyní podle DIN EN ISO 15874. Tentokrát systémová trubka MB, nyní již 35 let stará, odolala tlaku 49,6 barů po dobu 66 minut, 8,8 barů 165 hodin a 8,2 barů po dobu 1000 hodin.

To jsou výsledky, které působivým způsobem potvrzují spolehlivost našich systémových turbek MB.

To jsou naše argumenty pro zákazníky, kteří se ptají na životnost a spolehlivost.......


Zpět na seznam novinek

11
srpna
2016

Nástup k výstupu

To nejhorší, co se může firmě stát, je zařadit se do fronty konkurentů. To znamená, že jsou všichni STEJNÍ. Díky revolučním systémům MULTIBETON jsme schopni nabídnout řešení ... pokračovat

8
prosince
2015

Klimatická změna: Šance pro vytápění a chlazení

Naši zákazníci jsou vzdělaní a nároční. Chtějí spojit úsporu peněz s úsporou energie s cílem udělat něco pro svou vlastní peněženku a také pro životní prostředí. Protože ... pokračovat

Archív novinek společnosti Multibeton