Vytápění v exteriéru

Extérní vytápění

Již v 80. letech minulého století byly do litého asfaltu položeny první systémy MULTIBETON. Prvními vlaštovkami se stalo vytápění venkovních ploch u vjezdů do garáží, které měly být v zimě udržovány bez sněhu a ledu, zvláště u hotelových zařízení např. v Rakousku, poté se přidaly další oblasti: od přednádraží ve Švýcarsku, přes mosty ve francouzských Alpách, příjezdovou cestu konzervárny v pohoří Centrální Masív, až po odstavnou plochu velkého výrobce zemědělské techniky a jiné další.

Vzhledem k tomu, že teplota asfaltu se při pokládce pohybuje okolo 200 °C, je materiál trubek podlahového topení vystaven speciálním nárokům.

Z četných systémů podlahového vytápění s plastovými trubkami, jež se vyskytují na trhu, je systémová trubka MB-Euro dosud jediná, která těmto vysokým teplotám odolá. Teplotní odolnost se také ve firemní laboratoři MULTIBETONu dle EN 743 pravidelně testuje: při takzvané zkoušce skladování v teple se vzorky umístí na dvě hodiny do trouby předehřáté na 150 °C +/- 1 ° a následně se testuje jejich tvarová stálost a smršťování.

Již při těchto – pro litý asfalt – relativně nízkých teplotách vycházejí trubky MULTIBETON® z testu jako osamělý vítěz.

11
srpna
2016

Nástup k výstupu

To nejhorší, co se může firmě stát, je zařadit se do fronty konkurentů. To znamená, že jsou všichni STEJNÍ. Díky revolučním systémům MULTIBETON jsme schopni nabídnout řešení ... pokračovat

8
prosince
2015

Klimatická změna: Šance pro vytápění a chlazení

Naši zákazníci jsou vzdělaní a nároční. Chtějí spojit úsporu peněz s úsporou energie s cílem udělat něco pro svou vlastní peněženku a také pro životní prostředí. Protože ... pokračovat

Archív novinek společnosti Multibeton