Kvalita

MULTIBETON® nechává svou výrobu a své produkty několikrát do roka testovat prostřednictvím různých nezávislých institutů. Tím je zaručeno, že od MULTIBETONu obdržíte slíbenou kvalitu. Kromě toho slouží tyto kontroly ke kritické sebereflexi, aby se mohly dále vyvíjet konkurenceschopné postupy a tím i efektivně vyrábět cenově výhodné kvalitní německé produkty.

15 znaků kvality, které nutně potřebujete pro své podlahové vytápění:

Nad rámec zákonné záruky poskytujeme plnou záruku po dobu 5-ti let od uvedení do provozu, zároveň Vám k této záruce poskytujeme záruku na materiál po dobu životnosti stavby. Tato záruka na materiál se vztahuje pouze na systémové trubky MULTIBETON.

Včetně pojištění následků, do výše 1mil €. Pojištění prokazatelně nebylo ještě nikdy MULTIBETONem uplatněno. 

 1. Systémové trubky MULTIBETON® jsou kontrolovány a testovány TÜV .
 2. Systémové trubky MULTIBETON® obstály v MAXITESTU

  Při teplotě +150˚C a vnitřním tlaku 3 bary prokázaly životnost přesahující 1.000hodin.

 3. Systémové trubky MULTIBETON® jsou během výroby v závodní laboratoři pravidelně podrobovány nejtvrdším zkouškám kvality.

  Požadavky na jakost MULTIBETONu dalece přesahují normy.

 4. Systémové trubky MULTIBETON® se vyrábějí na speciálních výrobních linkách MULTIBETON®.

  Surovina na výrobu systémových trubek MULTIBETON® je pro to speciálně přizpůsobena a vyráběna. MULTIBETON® dodává přímo odborným topenářským firmám – ne prostřednictvím velkoobchodu.

 5. Pokládka systému probíhá modulačním způsobem MULTIBETON® na základě vědeckých podkladů Dr. Ing. A. Kollmara a patentů Kollmar/Feist.

  Tím lze vytápět úsporně, bez tepelného polštáře u stropu.

 6. Systémy a komponenty MULTIBETON® jsou 100% recyklovatelné a optimálně energeticky úsporné.

  Výrobní linky jsou poháněny elektřinou z vodních elektráren a tím ušetří ohromné množství CO₂.

 7. Systémové trubky MULTIBETON® se pokládají do ocelové příchytné lišty MB.

  Ta působí jako stabilizační prvek potěru a zaručuje minimální tloušťku potěru..Výhodou při uchycení topných trubek do ocelové příchytné lišty MULTIBETON® je použití standardní izolace bez drahého kašírování. Zde je nutno poznamenat, že i tato izolace je v souladu s Energieeinsparverordung (nařízení o úspoře energie). U MULTIBETONu lze upustit od používání drahých polyuretanových izolací.

 8. Pokládka systémových trubek MULTIBETON® za tepla probíhá bez kroucení při teplotách +50°C až +70°C.

  Tato metoda snižuje napětí a prodlužuje životnost.

 9. Systém je položen zcela volně na skryté izolační vrstvě, čímž zaručuje volné rozpínání, bez hlukových a tepelných mostů.

  Pokládka probíhá podle norem DIN/EN, tedy bez porušení PE-fólie (ochrana proti vlhkosti) a bez poškození izolace.

 10. U systému MULTIBETON® se podle Energieeinsparverordnung (nařízení o úsporách energie ) používá pouze levná standardní izolace bez kašírování (dle příslušné normy)
 11. Každý topný okruh MULTIBETON® je po instalaci podroben bezpečnostnímu tlakovému testu.

  Tím se u každého topného okruhu ověří těsnost ještě před nanesením potěru.

 12. Díky modulačnímu způsobu pokládky MULTIBETON® lze docílit velmi dobrého rozložení tepla.

  Rovnoměrná teplota zaručí tepelný komfort místnosti. Toto příjemné klima, bez cirkulace prachu způsobené topením, je prospěšné pro zdraví a vhodné pro alergiky a astmatiky. Tento systém se rovněž hodí pro "tiché chlazení" prostřednictvím podlahy.

 13. Systémy MULTIBETON® jsou kompatibilní s jakýmkoliv zdrojem tepla.

  Jsou ideální pro kondenzační technologie, solární energii, tepelná čerpadla atd. Plošná vytápění MULTIBETON® jsou úspěšně instalována ve všech oblastech stavebnictví – interiéry, venkovní prostory, novostavby i stará zástavba.

 14. Za plošné vytápění MULTIBETON® hovoří bohaté praktické více než 40-leté zkušenosti z obytných jednotek v milionové výši.