Vytápění exteriéru

Již v 80. letech minulého století byly do litého asfaltu položeny první systémy MULTIBETON. Prvními vlaštovkami se stalo vytápění venkovních ploch u vjezdů do garáží, které měly být v zimě udržovány bez sněhu a ledu, zvláště u hotelových zařízení např. v Rakousku, poté se přidaly další oblasti: od přednádraží ve Švýcarsku, přes mosty ve francouzských Alpách, příjezdovou cestu konzervárny v pohoří Centrální Masív, až po odstavnou plochu velkého výrobce zemědělské techniky a jiné další.

Suroviny pro systémové trubky MULTIBETON® jsou zpracovávány šetrně a pečlivě, aby byla zaručena maximální adaptace na potěr s odpovídajícím přenosem tepla.

Z četných systémů podlahového vytápění s plastovými trubkami, jež se vyskytují na trhu, je systémová trubka MB-Euro dosud jediná, která těmto vysokým teplotám odolá. Teplotní odolnost se také ve firemní laboratoři MULTIBETONu dle EN 743 pravidelně testuje: při takzvané zkoušce skladování v teple se vzorky umístí na dvě hodiny do trouby předehřáté na 150 °C +/- 1 ° a následně se testuje jejich tvarová stálost a smršťování.

Již při těchto – pro litý asfalt – relativně nízkých teplotách vycházejí trubky MULTIBETON® z testu jako osamělý vítěz.

Nízká konstrukční výška je možná také v exteriéru
John Deere v Mannheimu, Německo, 2011, instalováno firmou Diringer & Scheidel
Vytápěný most pro pěší při sněžení: bezpečí pro uživatele
Vjezd do garáže, 2005, instalováno partnerem MB Hopf Ges.m.b.H. & Co. KG z Knittelfeldu, Rakousko
Aktuální reklama z časopisu "gussasphalt MAGAZIN"
Nolte-Küchen, 2012, instalovala Fa. Busch GmbH & Co. KG v Bünde, Německo